Czy może on być odpowiedzialny za zmiany skórne na twarzy?

Dziecko lat 5 zmiany skorne wokół ust, nosa i oczu. Nawracajace od roku. Leczone jako AZS -Protopic przez dłuższy czas jednak w czasie zmniejszania wychodziły zmiany od nowa. Następnie Leczone fucidin następnie elidel lecz znów e czasie terapii proaktywnej zmiany od nowa. Ostatnio w wymazie z gardła wyszedł Gronkowiec zlocisty. Czy może on być odpowiedzialny za zmiany skorne na twarzy? Czy bardziej to kwestia może być alergiczna albo dlugotrwalych inhalacji z pulmicortu(Ash ma)

Dzień dobry Pani,

proponuje skontaktować się z lekarzem dermatologiem w celu obejrzenia zmian na skórze. Lekarz będzie mógł wykonać badanie skóry i zaleci odpowiednią terapię.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz