Czy może u mnie dojść do wtórnego utonięcia?

Witam. Czy po zachłyśnieciu się napojem gazowanym coś mi grozi. Zaczęłam kaszleć poczułam jakby wpadło mi to do nosa. Bardzo boję się że teraz dojdzie do wtórnego utonięcia. Proszę o odpowiedź
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zachłyśnięcie się napojem gazowanym może być nieprzyjemne i powodować odruchowe kaszlenie. Kaszel jest naturalnym sposobem organizmu na usuwanie obcych cząstek z dróg oddechowych. Jeśli czuje się Pani dobrze i nie ma żadnych dalszych trudności z oddychaniem, mało prawdopodobne, aby doszło do jakichkolwiek poważnych powikłań.

W razie wątpliwości zalecamy udanie się do lekarza.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wtorne-utoniecie-jest-mozliwe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.