Co robić z tym bólem gardła i ucha?

Witam Mam ból ucha i gardła byłem u laryngologa i powiedział że nie ma stanów zapalnych że jest to od MPD i napiętych mięśni . Czy to może być od tego ? Czy są jakieś badania które mogę wykonać bo lekarz żadnych badań nie robił. Dziękuję za odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli lekarz stwierdził, że nie ma stanów zapalnych, możliwe jest, że dyskomfort pochodzi od napiętych mięśni lub może być związany z innymi czynnikami. W przypadku bólu ucha i gardła laryngolog może zalecić wykonanie dodatkowych testów, takich jak posiew z gardła lub inne diagnostyczne badania obrazowe, jeśli istnieje podejrzenie innych schorzeń.

Ważne jest również, aby poinformować lekarza o wszystkich objawach, jakie Pan doświadcza, oraz o wcześniejszej historii medycznej. To pozwoli na dokładniejszą ocenę stanu zdrowia i ustalenie dalszych kroków diagnostycznych, jeśli będą potrzebne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/gardlo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.