Co robić z tym bólem ucha u 46-latka?

Witam. Od lutego borykam się z bólem ucha,kiedyś miałem stwierdzonego gronkowca, gdy zgłosiłem się do laryngologa stwierdzono lekkie zapalenie,pobrano wymaz i tym razem wyszła grzybica. Dostałem leki,ból nie ustępuje,nie jest silny,wskali 1-10 to będzie na 2. Czasami stały,czasami napadowy. Po wybraniu leków,pobrano wymaz,nic nie wyszło można uznać za wyleczone. Lecz ból utrzymujący się nadal ,rozszerzył się na skroń,oko, zęby ,wszystko po lewej stronie,czasami odczuwam w szyji z przodu. Zrobiono mi pantomogram,ct uszu i skroni,fiberoskopie,wszystkie badania bez uchylen . Lekarz laryngolog rozłożył ręce ,uznał sprawę za zamkniętą i stwierdził że ten typ tak ma. Dodam że mam Hashimoto oraz schelermanna,jest jakiś guzek w okolicach tarczycy ale lekarz stwierdził że jest nie istotny i nie będzie brał go pod uwagę. Ja mam wrażenie że ten guzek ma coś wspólnego,czasami odczuwam jak by promieniował w stronę ucha. Poszedłem do rodzinnego , opowiedziałem historię ,rodzinny ze względu na ograniczenia w rozszerzeniu diagnostyki skierował mnie do neurologa aby ten zlecił ct szyji,ponieważ może to być ucisk , ale wizytę na cito mam dopiero na luty 24rok.Moje pytanie brzmi,co może być tego powodem,jakie badania wykonać?
MĘŻCZYZNA, 46 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na pewno powinien Pan wykonać zlecone badania od neurologa, ponieważ może pomóc zidentyfikować potencjalne przyczyny bólu, który promieniuje na różne obszary głowy i szyi. Badania takie jak RM czy TK głowy, a także dokładne badanie neurologiczne, ujawnią ewentualne zmiany strukturalne lub ucisk nerwów, które mogą być odpowiedzialne za Pana dolegliwości.

Ponadto, z uwagi na historię związana z Hashimoto i obecność guzka w okolicach tarczycy, rekomendujemy, aby zgłosił się Pan do endokrynologa na rutynową kontrolę. Endokrynolog może przeprowadzić badania krwi w celu monitorowania poziomu hormonów tarczycy oraz ocenić ewentualne zmiany w guzku, aby upewnić się, że nie ma powodu do zmartwień.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-ucha-charakterystyka-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.