Co mogę robić z tym bólem uszu i gardła?

Od paru dni odczuwam ciągły ból wewnątrz uszu, oraz lekki ból gardła (wrażenie jakbym miała ciało obce w gardle) czy może to być spowodowane częstym noszeniem słuchawek bezprzewodowych? Dodam, że gorączki nie mam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Pani objawy mogą być powodowane przez wiele czynników. Po pierwsze, opisany stan często występuje przy zapaleniu gardła lub ucha. Ból występujący przy danym schorzeniu promieniuje na drugi organ, powodując zaistniałą sytuację. Do innych objawów zapalenia gardła należy kaszel, katar, powiększenie węzłów chłonnych oraz gorączka. Natomiast przy stanie zapalnym ucha mamy do czynienia z pogorszeniem słuchu, uczuciem zatkania lub rozpierania w uchu, gorączką i osłabieniem.

Powodem mogą być też inne infekcje, takie jak angina. Podany stan występuje również przy alergii. Czynnik ją powodujący podrażnia błonę śluzową gardła, ucha i nosa, przez co pojawiają się bóle tych okolic. Należy również wspomnieć o przypadku, kiedy objawy bólu gardła i ucha są wynikiem zakażenia w obszarze zębów mądrości.

Jeżeli problem nie mija lub nawet się nasila, zalecamy kontakt z laryngologiem. Z pomocą odpowiednich badań będzie on w stanie postawić jednoznaczną diagnozę i zaplanować ewentualne leczenie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem poświęconemu tematowi zapalenia ucha oraz gardła:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gardla

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-ucha-srodkowgo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.