Dlaczego mam te bóle okolicy twarzoczaszki?

Bol glowy codzienny,bardzo czesto twarzoczaski,okolic nosa,uszu.Uczucie zimna,rozpierania w tych czesciach ciala.Przezroczysta wydzielina nadmiernie splywajaca po tylnej lewej stronie gardla ale i zalegajaca wewnattrz gardla na lewym migdalku ciezka do odplucia najczesciej w niewielkim stopniu mozliwa do odplucia,wybudzajaca mnie w nocy duszaca mnie,kaszel od wielu miesiecy nieczesty lecz codzienny glownie w nocy z nadmiarem wydzieliny w gardle suchy czasem ostry,problemy z oddychaniem ciezkie oddychanie,czasem glos sie zmieniajacy ,zanikajacy.Wydzielina wydaje mi sie powiazana z lewym uchem czesto przytkanym,klujacym.Codzienne funcjonowanie ograniczone glownie przez bole glowy wydzieline w gardle.Prosze o rade

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

można napisać, że za każdym razem, gdy boli nas ucho, warto udać się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego. Może to banalne stwierdzenie, ale w Pani przypadku jest ono w 100% trafne. Objawy, które Pani opisuje, wskazują na jakiś rodzaj przewlekłego zapalenia. Ból okolic nosa i uszu, uczucie rozpierania i przezroczysta wydzielina w gardle wskazują, że zapaleniem mogą objęte zatoki, nosowa część gardła lub też ucho środkowe. Możliwe, że pomocy potrzebuje jeden z wymienionych narządów, ale istnieje prawdopodobieństwo, że zapaleniem jest objęte więcej niż jedno miejsce. Wysiękowe zapalenie ucha środkowego charakteryzować się będzie zaleganiem jałowego płynu w błonie bębenkowej, bólem oraz pogorszeniem słuchu. To, że płyn jest obecny także w gardle, nie jest niczym niespotykanym, ponieważ ucho środkowe i gardło są połączone trąbką Eustachiusza (trąbką słuchową). Warto zatem udać się do lekarza rodzinnego w celu wstępnej oceny zdrowia oraz - jeżeli będzie taka konieczność - by uzyskać skierowania do laryngologa.

Więcej informacji na podobne tematy przeczyta Pani w artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-ucha-srodkowgo,

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.