Czy możliwa jest amputacja stopy w tej sytuacji?

Chciałam się dowiedzieć, czy w Polsce dopuszczalna jest amputacja stopy z przyczyn względnych, czyli w celu poprawy egzystencji (nie jest to sytuacja zagrożenia życia). Od 5 lat zmagam się konsekwencjami nieudanej operacji stopy i mimo różnych prób leczenia oraz wielu operacji w Polsce i w Wielkiej Brytanii, nie udało się doprowadzić stopy do stanu używalności, to znaczy zmagam się z taką sztywnością stopy i takim bólem, że praktycznie od tych 5 lat nie wychodzę z domu, jedynie na wizyty lekarskie i operacje. Mam 36 lat i chciałabym wrócić do choćby podstawowej sprawności. Jeśli taka amputacja jest możliwa, to mam pytanie, do lekarza jakiej specjalności powinnam się zgłosić? (Przez ostatni rok próbowałam leczenia w Wielkiej Brytanii, niestety bez sukcesu. Obecnie skończyły mi się fundusze i chciałabym dokończyć sprawę w Polsce).

Najlepiej do konsultanta wojewódzkiego z ortopedii od razu z konsultacją psychologiczną i psychiatryczną. (wymagane koniecznie bo odeślą bez).