Czy możliwa jest ciąża, pomimo stosowania prezerwatyw i wytrysku poza pochwą partnerki?

Witam. Od pewnego czasu współżyję z partnerką. Jestem jej pierwszym mężczyżną. Używamy prezerwatyw extra safe. Niepokoi mnie zachowanie organizmu partnerki. Otóż pierwsza jej miesiączka (była w terminie) była bezbolesna. Następna odbyła się normalnie. To co mnie zaniepokiło najbardziej jest to, że mojej partnerce zdarzyło się zasłabnąć. Podczas stosunku staraliśmy się uwazać - wytrysk poza pochwą, no i prezerwatywy. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeżeli podczas stosuków było stosowane zabezpieczenie, czyli prezerwatywa i nie doszło do jej uszkodzenia, to ryzyko zajścia w ciążę jest małe. Ponadto to ryzyko zmniejsza się, jeśli nie dochodziło do wytrysku nasienia w drogach rodnych kobiety.

Natomiast należy koniecznie wyjaśnić, co jest przyczyną zasłabnięć. Mogą one być związane z zaburzeniami ze stronych wielu układów np. nerwowego, krążenia. Konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam