Czy możliwa jest insulinooporność u 35-letniej kobiety?

Mam pytanie czy te wyniki są ok. Boję się że może być insulinoopornosc. Mam 35 lat choruje też na anemie z powodu niedoboru żelaza ostatni wynik.TIBC 408,60 norma 228-428,UIBC388,90 norma 112-346 żelazo 19,7 norma 37-145 wysycenie transferyny 4,8 norma 20-45 ale bardziej się boję czy te wyniki są ok. Krzywa cukrowa i krzywa insulinowa glukoza naczczo 100,15mg/dl insulina naczczo 16,3ulu/ml po obciążeniu (75g) po 1 godz glukoza 111,50 insulina 84,8 po 2 godz glukoza 78,50 insulina 24,1 proszę o odczytanie tego wyniku.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ma Pani nieprawidłową glikemię na czczo (norma jest do 100 mg/dl) co może być stanem przedcukrzycowym. Do pozostałych wyników nie mam zastrzeżeń. Oczywiście interpretacja wyników zależy również od Pani stanu klinicznego, dlatego niezbędna jest wizyta u lekarza prowadzącego.