Czy możliwa jest nerwica u 21-latki?

Witam Przez ostatnie miesiące miałam bardzo dużo stresu i nerwów przez które zaczęłam się coraz gorzej czuć,podejrzewam u siebie nerwice, męczą mnie takie objawy jak: ucisk i ból w skroniach, mrowienie ciała i głowy, ucisk i ból w sercu zwłaszcza w sytuacjach stresowych, trudności w złapaniu tchu, dziwne uczucie odrealnienia i omdlenia jakbym zaraz miałam zemdlec, osłabienie i nagle uczucie senność do tego czasem odczuwam ból oczu i zatykanie uszu i nosa wtedy odczuwam wzrost ciśnienia w głowie do tego mam dziwne uczucie lekkiej głowy i całego ciała jakby było miękkie z waty, męczą mnie przy tym zawroty głowy i dziwne uczucie w głowie jakbym była pod wpływem czegos, od zawsze byłam bardzo nadwrażliwa osoba i dość nerwowa, wszystkim się przejmowałam i przeżywałam a teraz przez to wszystko mam problem z odczuwaniem przyjemności i uczuć co jeszcze bardziej mnie doluje, dodam że robiłam badania i wszystko wyszło wporzadku, bardzo proszę o odpowiedź bo ciężko mi psychicznie sobie z tym poradzić.

Dzień dobry,
Opisane objawy mogą mieć podłoże psychiczne i doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry, który postawi diagnozę oraz dobierze metody leczenia. Z pewnością dobrym pomysłem byłaby również psychoterapia tym bardziej, że zgłasza Pani problemy w funkcjonowaniu emocjonalnym nad którymi można pracować terapeutycznie. Niestety Pani opis to za mało by stawiać na jego podstawie diagnozę i wymaga to obszernego wywiadu z lekarzem psychiatrą. W przypadku zaburzeń lękowych jak najbardziej mogą być obecne dolegliwości fizyczne, których podłoże zostało wykluczone w badaniach medycznych. W przypadku objawów psychosomatycznych często doświadczają ich osoby nie mające wglądu we własne życie emocjonalne i psychika poprzez objawy cielesne wyraża niejako to, co nie zostało przeżyte w psychice. Psychoterapia pomaga wówczas zwiększyć rozeznanie we własnym życiu psychicznym i dotrzeć do zablokowanych emocji oraz oczyścić się z nich poprzez naukę ich rozpoznawania i wyrażania. Oczywiście jest to tylko moja hipoteza i nie mogę obszerniej wypowiedzieć się na temat genezy Pani objawów. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i polecam kontakt z lekarzem psychiatrą.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/