Czy w ten sposób może się objawiać nerwica?

Witam. Mam nerwice lekowa uogólniona, mam pytanie bo wczoraj wieczorem miałem uczucie drętwienia lewej strony twarzy i ciężkość policzków oraz na chwile miałem uczucie jakbym miał coś w lewym roku oraz zamglony obraz to trwało chwile aż się przestraszyłem, po tym wszystkim zaczęła mnie bolec głowa z przodu czoło, oraz miałem uczucie jakbym miał coś w uchu taki ból dziwny i uczucie zimna w środku ucha, czy tak może objawiać się nerwica? Miałem coś takiego po raz pierwszy i się boje :(

W zaburzeniach lękowych objawy somatyczne często są wyolbrzymiane (w uproszczeniu: im bardziej koncentruję się na potencjalnej dolegliwości, tym silniej ją odczuwam/jej intensywność narasta). Jeśli ma Pan zdiagnozowane zaburzenie lękowe uogólnione, to zapewne jest Pan w kontakcie z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą - zachęcam do omówienia objawów ze specjalistą, który Pana zna, a jeśli nie korzysta Pan z takiego wsparcia, to sugeruję jego rozważenie, aby móc wdrożyć oddziaływania, które pozwolą m.in. skuteczniej radzić sobie z objawami lękowymi.