Czy duszności są efektem nerwicy?

Witam jestem kobietą 20l i mam stwierdzone silne zaburzenia lękowe. Od 4 miesięcy męczą mnie całodzinne duszności. Somatyke mam wykluczoną. Wszyscy lekarze mówią że o nerwica. Ale ja nie wierze ze nerwica może dawac objawy cały dzień od rana do wieczora (w nocy mam spokój spie dobrze) a gdy tylko sie obudze znowu sie dusze. Czy może to byc faktycznie od nerwicy? Czy ta choroba moze dawac objawy caly czas bez przerwy ?

Witam! Najbardziej prawdopodobne wydają się być zaburzenia nerwicowe. Nasza psychika może dawać objawy każdej choroby w różnym nasileniu - często objawy i ich nasilenie zdecydowanie przewyższają te przy właściwych chorobach somatycznych. Dolegliwości z chorób cielesnych występują także w nocy. Podsumowując: konieczne konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego i prawidłowe leczenie problemów emocjonalnych. Powodzenia W. Łuczkowski.