Czy te duszności mogą wskazywać u mnie na nerwicę?

Witam. Odczuwam dusznosci raz bardziej nasilone a raz mniej. Puls i tetno w czasie odczuwania tych dusznosci jest w normie. Choruje na niedoczynnosc tarczycy i kamice nerkowa. Zazywam euthyrox i rowatinex. W sytuacjach gdy odczuwam dusznosci ulge przynosi jak sie poloze a najlepiej zasne. Czy to moze byc nerwica?

Objaw duszności może wystąpić w różnych chorobach tzw. somatycznych np. chorobach serca, płuc itd.Może też wystąpić w tzw. nerwicy lękowe i wtedy jest objawem lęku. W leczeniu farmakologicznym stosuje się wtedy leki antylękowe . Pomaga także wyciszenie organizmu oraz sen.Można skorzystać z porady specjalisty psychiatry, psychologa lub lekarza POZ.