Czy możliwa jest operacja zeza w obu oczach jednocześnie?

Witam Dziecko ma prawie dwa lata i zeza zbieżnego czy możliwa jest operacja dwóch oczów podczas jednej operacji?

Witam,
teaoretycznie jest to móżliwe ale wszytsko zależy od konkretnej sytuacji.
Operację zaza jej rozległość i zakres ustala się dla każdego pacjneta indywidualnie.

Zwykle operacja jest ostatnim etapem leczenia. Najpier stosuje sie okulary, zasłaanianie oka lub krople wszytsko po t aby oczy widziały jak najlepiej. Dopiero wtedy można rozważyć operację.