Czy możliwa jest urojona zakrzepica?

Witam. Mam poważny problem. Od jakiegoś czasu cierpię prawdopodobnie na 'urojona zakrzepice' lekarz stwierdził u mnie policystyczne jajniki. I za każdym razem kiedy dostaje tabletki antykoncepcyjne po kilku dniach zaczynają mnie boleć nogi i kłuć w klatce piersiowej. Mimo że miałam wcześniej robione badania (sierpień USG Dopplera) d dimery, krzepliwość wszystko w normie ja dalej czuję bol. Mam też nieznaczna skoliozę odcinka piersiowego. Obecnie używam plastrów przez 3 dni było ok a teraz 4 dzień boli mnie klatka aż promieniuje na piersi. Naczytałam się w ulotce i ja widzę u siebie objawy. Dodam że jak odstawiłam hormony też czułam bóle nóg i klatki. Czy to już hipochondria?

Jeśli lekarz wykluczył somatyczne podłoże objawów, może to wskazywać na ich psychologiczne (nerwicowe) tło. Szczególnie, że, podobne do opisanych przez Panią, objawy zdarzają się w przypadku zaburzeń nerwicowych. Zachęcam zatem do podjęcia konsultacji z psychologiem, a w razie potrzeby także leczenia (psychoterapii).