Czy możliwa jest wznowa raka szyjki macicy?

Serdecznie witam ! Mam pytanie z zakresu onkologii ginekologicznej. Jestem 12 lat po przebyciu raka szyjki macicy w st.IIb, leczenie radiochemioterapią o raz naświetlań wewnętrznych. Moje pytanie brzmi, czy jest możliwa wznowa po tak długim czasie. W chwili obecnej oczekuję na tom. komputerowy ponieważ odczuwam bóle kręgosłupa, nie mam żadnych krwawień.
KOBIETA, 65 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wznowa raka szyjki macicy po przebyciu leczenia jest rzadka, ale niestety możliwa. W związku z tym, ważne jest, aby regularnie poddawać się kontrolom u lekarza specjalisty i wykonywać zalecone badania.

Proszę się też zbytnio nie niepokoić, ponieważ bóle kręgosłupa mogą być związane zupełnie z inną, mniej poważną dolegliwością. W tym momencie zalecamy spokój i cierpliwe poczekanie na wyniki badań.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-raka-szyjki-macicy-przyczyny-leczenie-rokowanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.