Czy możliwe jest, aby badanie rtg zatok nie wykazało zmian polipowatych błony śluzowej?

Czy możliwe jest aby badanie Rtg zatok nie wykazało OBECNYCH tam zmian polipowatych błony śluzowej? Czy tomografia jest wjakiś sposób dokładniejsza? Pytam bo ponad rok temu TK zatok wykazala u mnie torbiel nad zębem i zmiany w zatokach. Torbiel została usunięta ale lekarze nie zrobili wtedy plastyki zatok. Dzisiejsze badanie RTG zatok wykazało u mnie,ze zatoki są "czyste". To mozliwie czy powinnam powtórzyć TK?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazane wykonanie powtórnego badania tomografii komputerowej.
Badanie RTG jest znacznie mniej dokładne. Zmiany mające "nie-kostny" charakter nie muszą się wycieniować na zdjęciu lub mogą nałożyć się na inne struktury, czyniąc je trudniejszymi do zauważenia.