Czy możliwe jest odnowienie się torbieli dróg rodnych po miesiącu?

Witam. Miesiąc temu wykryto u mnie torbiel 3 cm. W trakcie miesiączki udałam się do ginekologa który stwierdził że torbiel pękła. Dziś byłam na usg jamy brzusznej i wykryto znów torbiel tym razem 5,5 cm. Czy jest to możliwe że po miesiącu jest następna torbiel? Czy to może być tamta torbiel? Czy taka torbiel trzeba usunąć?

Lek. Michał Lenard

Możliwe, że jest to ta sama torbiel, co poprzednio. Jeżeli rośnie ona tak szybko, to na pewno warto rozważyć jej operacyjne usunięcie. Pozdrawiam!