Czy możliwe jest pominięcie poważnej zmiany w kolonoskopii?

Witam, czy to mozliwe, zeby lekarz podczas kolonoskopii nie dostrzegl guza, zmian nowotworych lub hemoroidow w odbycie? Lekarz rodzinny "nastraszyl" mnie, ze mimo iz mialam pol roku temu kolonoskopie, ktora absolutnie nic zlego nie wykazala, to gastrolog mogl nie obejrzec dokladnie koncowego odcinka jelita (odbytu) i nie dostrzec tam zmian. Mam od jakiegos czasu lekkie krwawienia i dyskomfort tej okolicy. Czy konieczne bedzie wykonanie rektoskopii czy wystarczy badanie per rectum?

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszytskim per rectum aby ocenić Ew występowanie zmian , proszę udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć