Czy możliwe jest rozejście się blizny w ciąży?

Dzień dobry! Dwa lata temu przeszłam zabieg laparotomii zwadowaczej. Wykonano długie cięcie po kresie białej od pępka w górę. Blizna raczej nie sprawiała mi do tej pory problemów lecz w tej chwili jestem w 25 tygodniu ciąży. Brzuch jest niewielki ale blizna (poejrzewam zrosty) zaczyna mnie już mocno pobolewać. Boję się rozejścia się kresy białej i mięśni brzucha. W konsekwencji przepukliny. Co powinnam zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

udać się do lekarza chirurga ogólnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.