Czy możliwe jest uszkodzenie nerwów po operacji przepukliny pachwinowej?

Szanowni Państwo, 3 dni temu przeszedłem operacje przepukliny pachwinowej wykonywanej metodą Lichtensteina. Podczas gdy leżę lub stoje, ból jest w zasadzie nieodczuwalny, natomiast gdy schylę się, zaśmieję lub zakaszle( gdy dochodzi do napięcia mięśni brzucha) odczuwam mocny szarpiący ból w operowanej okolicy. Czy jest to normalny objaw na tym etapie rekonwalescencji, czy mogło dojść do uszkodzenia nerów? Z wyrazami szacunku

To bardzo wczesny okres pooperacyjny i jeszcze przez kilka dni takie dolegliwości mogą występować. Oczywiście trzeba o tym problemie poinformować chirurga na wizycie kontrolnej.