Czy możliwe jest zarażenie się WZW typu B od męża?

Witam. Jakiś czas temu zrobiło mi się słabo w pracy i zostałam z niej zabrana karetka. Wszystkie wyniki z krwi były dobre więc zostałam wypuszczony do domu. Dzisiaj dowiedziałam się że mój były partner jest chory na zapalenie wątroby typu b więc moje pytanie brzmi czy jeśli ja też byłabym chory to w szpitalu w którym ostatnio byłam i wynikach krwi jakie miałam, lekarz wykrył by to u mnie?

Zapewne nie, gdyż takie badania jak w przypadku podejrzenia wirusowego zapalenia wątroby typu B nie wykonuję się standardowo.