Ryzyko zarażenia WZW typu B podczas pęknięcia prezerwatywy

Witam. Jestem nosicielką przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B z prawidłową aktywnością transaminaz ( tak pisze na wypisie ze szpitala ). Z moim partnerem zabezpieczamy się prezerwatywą, jednak jeden raz pękła nam w trakcie stosunku. Jaka duża jest szansa, że mój partner się zaraził? oraz mam pytanie dotyczące szczepionki przeciw wzw b, wiem że są to 3 szczepionki, czy dopiero po 3 szczepionce mój partner zyska odporność na wzw b? czy może już np po 2? Pozdrawiam E.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Szansa na zakażenie partnera w tej sytuacji jest bliska zeru, tym bardziej, że już rozpoczął cykl szczepień. Po 2 szczepieniu, zazwyczaj skuteczność profilaktyki jest wystaraczająca. Tym niemniej musi kontynuować cykl szczepień.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy