Możliwość zarażenia partnera WZW typu B podczas seksu oralnego

Witam! Dowiedziałam się ostatnio, że mój partner jednak nie był szczepiony na WZW B którego jestem nosicielką od dzieciństwa. Przy tradycyjnym seksie zawsze zabezpieczaliśmy się prezerwatywą, jednak nie używaliśmy jej przy seksie oralnym. Czy jest duże prawdopodobieństwo, że zaraził się wirusem ode mnie? Zastanawia mnie też jaki jest koszt szczepionki i po jakim czasie (po której dawce) można być spokojniejszym o ryzyko zarażenia przez kontakty seksualne.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Do zarażenia może dojść na drodze kontaktów oralnych. Partner powinien udać się na wizytę do poradni chorób zakaźnych gdzie zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.