Uprawianie seksu z partnerką chorą na WZW typu B

Witam! Moja dziewczyna jest chora na zapalenie wątroby typu b. Ostatnim czasem zaczęliśmy rozmawiać na temat seksu. Wiem, że muszę się zabezpieczyć, ale wiadomo (przepraszam za szczerość) czy robienie loda, tzn. oblizywanie mojego członka, musi odbywać się w prezerwatywie? A drugie pytanie... Czy mogę lizać jej krocze? Nic mi nie będzie, nie zarażę się w jakikolwiek sposób?

Witam serdecznie!
Wirus zapalenia wątroby typu B jest przenoszony przez krew oraz przez kontakty seksualne. Niestety także przez kontakty oralne może dojść do zakażenia, dlatego zalecane jest używanie prezerwatyw. Generalnie do zakażenia może dojść jeżeli dochodzi do kontaktu krwi lub wydzielin osoby zakażonej z uszkodzoną powierzchnią skóry lub błony śluzowej partnera. Dlatego trzeba zwracać uwagę na ewentualne ranki, owrzodzenia, zmiany skórne. Nie wskazane jest również uprawianie seksu podczas menstruacji.

Natomiast wirus nie występuje w ślinie i nie można się zarazić przez całowanie.
W Polsce jest dostępna szczepionka przeciw WZW B, proszę sprawdzić czy nie jest Pan szczepiony. Jeżeli nie warto wziąć tę opcję pod uwagę- jest to szczepionka płatna, konieczne jest wykonanie serii 3 szczepień (cały cykl zajmuje 6 miesięcy). Koszt jednej szczepionki waha się od 40 do 60 złotych. Proszę porozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam