Czy możliwe jest, że doszło do ciąży?

Witam, 3 miesiące temu miałam cc. Byłam na kontroli i pani lekarz przepisała mi duphaston bo miałam plamienia po miesiączce jednak nie wykupiłam go i nie zaczęłam brać gdyż po prostu natłok obowiązków sprawił ze zapomniałam. Kochałam się narzeczonym 16 listopada był to mój przed ostatni dzień miesiączki był to stosunek zabezpieczony prezerwatywa dzień przerwy i znów pojawił się okres i znowu ostatni dzień w którym była miesiączki był 20 a pierwszy 12. 25 uprawialiśmy seks oralny, nie doszło do zbliżenia i nie wydaje mi się zeby coś przedostało się do pochwy chociaż może coś mi umknęło. 17 dnia cyklu zauważyłam rano dużo śluzu z zabarwienie z krwią. Albo mi się wydaje ostatnio tez mówiłam Pani ginekolog ze po okresie mam śluz z krwią jednak ona stwierdziła ze śluz jest normalny. Ponad to nie karmie od 2 miesięcy i ostatnio naciskając na sutek wyleciała najpierw przezroczysta wydzielina a później biała. Czy mogę być w ciąży ? Dodam jeszcze ze pobolewają mnie jajniki. Bardzo się boje ze mogę być w ciąży. Proszę o szybka odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nic nie wskazuje jakoby mogła być Pani w ciąży – przytoczone opisy sytuacji jasno to podkreślają. Sądzę, że nie musi się Pani obawiać zapłodnienia, choć proszę pamiętać, że najlepszym sposobem na zyskanie pewności byłoby wykonanie testu ciążowego.

Natomiast wiele z tego, o czym Pani wspomina może wskazywać na zaburzenia hormonalne – nieregularne miesiączki, bóle jajnika oraz pojawienie się wydzieliny w piersi, która może wskazywać na nadprodukcję prolaktyny przez organizm. To także może być powodem spóźniających się miesiączek, więc sugeruję wizytę u ginekologa, a także oznaczenie poziomu hormonów płciowych, w tym prolaktyny. Więcej o hiperprolaktynemii pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hiperprolaktynemia-przyczyny-objawy-diagnostyka-leczenie.

O zaburzeniach miesiączkowania może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.