Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe jest, że wynik testu Elisa wyszedł fałszywie dodatni?

witam mam pytanie dotyczace boreliozy. Test elisa wyszedl dodatni, WB takze dodatni ale tylk w jednym pasku p25 oscp, ale czy mozliwe jest ze wynik jest falszywie dodatni, czy moze on byc zfalszowany wirusami w organizmie? Zrobilam takze po czasie , po okolo msc test na dwa wirusy CMV i HSV typ 6 i wyszly dodatnie, awidnosc CMV 61%. Czy mozilwe ze wirusy zafalszowaly wynik na borelioze ?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Zawsze istnieje możliwość wyniku fałszywie dodatniego. Dodatni wynik w 2 z 4 pasków podczas badania ELISA świadczy o zakażeniu. Pojedynczy na pasku p25 oscp nie może być podstawą do rozpoznania choroby.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy