Czy możliwe jwst stosowanie leku na depresję i zaburzenia erekcji jednocześnie?

Dzień Dobry , od pewnego czasu przyjmuje lek Oriven 150mg. Mam zaburzenie erekcji , zaparcia.Czy preparat Mensil mogę stosować przy tym leku ? Mam alergię na produkty spożywcze nie na skład preparatu.Dziekuje

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

lek Mensil (o substancji czynnej Syldenafil) oraz lek Oriven 150mg (substancja czynna Wenlafaksyna) nie wchodzą ze sobą w szkodliwe interakcje, zatem z reguły możliwe jest ich jednoczesne stosowanie. Proszę jednak pamiętać, że przyjmowanie leków należy zawsze skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, w szczególności, w przypadku gdy przyjmujemy ich kilka.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-na-potencje-sprzedaja-sie-jak-swieze-buleczki

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-miedzy-lekami-sa-grozne-dla-zycia-ostrzegaja-lekarze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.