Czy możliwe są problemy z donoszeniem ciąży po konizacji?

Witam, jestem w trzecim tygodniu ciąży, jednak jakieś siedem lat temu miałam zabieg skrócenia szyjki macicy z powodu nadżerki, teraz bardzo sie niepokoje czy nie będzie problemów z dinosszeniem ciąży? Zastanawiam się cczy szyjka macicy u każdej kobiety jest tej samej długości? Czy przy takich zabiegach bardzo jest skracana szyjka? Wcześniejsze dwie ciążę bez problemów, Ale to było przed zabiegiem. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

zależy jak bardzo zostałą skrócona szyjka macicy, lecz obecnie są odpowiednie techniki lecznicze w takich przypadkach. proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego/prowadzącego ciążę.