Czy możliwe, że doszło do przeniesienia choroby?

Witam czy istnieje ryzyko zalazenia jakąś choroba zakaźna w przypadku gdy siadłam na ławkę na czyjś prawdopodobnie mocz w dniu festynu wiejskiego. Byłam w krótkiej sukience i poczułam na tyłku że jest tam mokro po chwili domyśliłam się że jakiś pijany człowiek po prostu się tam posikał. Jeżeli mocz przemukl przez moją bielize czy moge się zarazic jakimiś drobnoustrojami rzezaczki, chlamydie itp?
KOBIETA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

istnieje teoretyczne ryzyko zakażenia pewnymi chorobami zakaźnymi poprzez kontakt z moczem osoby zakażonej, ale w opisanym przypadku jest to raczej mało prawdopodobne. Rzeżączka i chlamydia to choroby przenoszone drogą płciową, więc bezpośredni kontakt z moczem nie jest głównym czynnikiem ryzyka.

Mimo to, jeśli ma Pani obawy, zawsze warto skonsultować się z lekarzem. W sytuacji wystąpienia symptomów, takich jak swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie lub ból w okolicy intymnej, należy udać się do lekarza, który może zlecić odpowiednie badania diagnostyczne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.