Czy możliwe, że doszło u mnie do poronienia?

Dzień dobry, mam pewnie problem. Otóż w tym miesiącu spóźniała mi się miesiączka, cykle mam około 32 dniowe, zdarza mi się 33,34, dwa dni później czy wcześniej to norma, natomiast w tym miesiącu okres dostałam w 38 dniu. Moje pytanie brzmi, okres dostałam w 38 dniu po wypiciu nospy. Pomyślałam ze może jak mi rozkurczy to okres przyjdzie, i faktycznie wypiłam 3 tabletki w odstępie kilku godzin i w nocy dostałam okres. Natomiast zastanawiam sie czy nie byłam a ciąży i nie poroniłam? Zrobiłam dzis w 2 dzień okresu beta HCg, wyszło poniżej 2,30, norma w laboratorium dla kobiet nie w ciąży poniżej 5,0. W 1 dniu okresu byłam u ginekologa, z usg nic nie wykryto, wszystko w porządku. Czy faktycznie to mogło być poronienie? Spowodowane wzięciem nospy? Zdarzyło mi się wypić tez alkohol, lampkę wina. Czy beta hcg nie powinna być 0? Dodam tez ze w tym miesiącu wzięłam bardzo dużo leków przeciwbólowych, miałam wyrywana 8, zjadłam 3 opakowania leków. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, aby krwawienie, które się u Pani pojawiło, było spowodowane poronieniem, na które miałoby wpływ przyjęcie trzech tabletek No-spa.

Najpewniej menstruacja przypadkowo zbiegła się w czasie z zażyciem leków i wystąpiła w nocy po ich zastosowaniu.

Czasami zdarza się, że krwawienie spóźnia się o kilka dni, zwłaszcza gdy w danym miesiącu jesteśmy bardziej narażeni na stres, przyjmujemy niektóre leki, co może być u Pani związane z odbytym zabiegiem usuwania ósemki.

Stężenie gonadotropiny kosmówkowej (beta-hCG) na poziomie 2,3 mlU/ml u kobiet niebędących w ciąży jest całkiem normalne i nie świadczy o zapłodnieniu, właściwie rzadko kiedy jego poziom wynosi 0 mlU/ml.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularne-miesiaczki

https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-kobiety-krwawia-podczas-miesiaczki

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.