Czy możliwe, że mój przełyk jest podrażniony?

Witam . Mam 26 lat i problem z lekkim bólem przełyku .Mianowicie od 2-3 miesięcy odczuwam lekki ból w okolicy krtani podczas przełykania śliny. Podczas jedzenia go nie odczuwam. Byłem prywatnie u laryngologa , zajrzał ,coś tam pobadał i stwierdził ,że nic w środku nie rośnie i żeby się nie martwić aczkolwiek stwierdził ,że mam refluks w co nie bardzo wierzę gdzyz nie cofa mię się treść żołądkowa do przełyku ,jednak doktor stwierdził że widocznie tego nie czuje. Przepisał tabletki na refluks które w ogóle nie pomogły. Podczas przesuwania krtani ręką natrafiam na taki bolaco paraliżujący punkt. Dodam ,że od czasu do czasu wypije kilka mocnych piw ok 2 razy w tygodniu i palę dość dużo papierosów. Czy możliwe że poprostu przełyk jest od tego podrażniony . Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam .

Uważam, że powinien Pan wykonać wideolaryngoskopię. Jednocześnie proszę być świadomym, że dym papierosowy jest jednym z najistotniejszych czynników drażniących i karcenogennych.