Czy możliwy jest brak okresu przez 4 miesiące?

Ostatnio okresu dostałam 24 grudnia, przy czym wcześniej brałam tabletkę 72 po... W styczniu niestety znów musiałam zażyć ten lek, około 8 stycznia. Czy taka dawka nagłej antykoncepcjii mogła spowodować brak miesiączki? Mamy koniec kwietnia, a ja bez jakichkolwiek objawów ciąży i bez okresu boję się odwiedzić lekarza. Bardzo proszę o pomoc, nie potrafię wymienić dolegliwości z ciąży, żadnych wymiotów, mdłości, mogę tylko dodać, że był to dla mnie intensywny okres, stersu przeżyłam podwójną sesję i intensywnie sportowy czas częstej jazdy na desce. Wiem, że najprościej jest wykonać test, ale strasznie się boję. Proszę o radę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

No właśnie, najprościej jest wykonać test... Najprostsze rozwiązania są często najlepsze... Zażycie dwóch tabletek "72 godziny po" może poważnie rozregulować cykl. Podobnie stres. Jednak przede wszystkim powinna Pani sprawdzić, czy nie jest Pani w ciąży. Udawanie, że problemu nie ma, nie rozwiązuje sprawy. Najlepiej będzie, jak uda się Pani do lekarza w celu wyjaśnienia sprawy - być może ma Pani zaburzenia hormonalne.

Tak nawiasem mówiąc, to chyba powinna Pani rozważyć stosowanie antykoncepcji hormonalnej, skoro zdarzała się Pani już dwukrotnie konieczność zażycia  tabletki "72 godziny po", a sama myśl o ciąży powoduje u Pani taka panikę. Proszę porozmawiać o tym z lekarzem. Najlepsze byłyby chyba plastry - przy pigułkach łatwo się pomylić.

Pozdrawiam!