Czy możliwy jest kolejny udar niedokrwienny u 60-latki?

Dzien Dobry,moja 60 letnia mama jest 2 lata po udarze niedokrwiennym lewostronnym który nie narobił wiekszych szkód,czasami tylko utyka na noge,przyczyną udaru jest zapchana tętnica szyjna w 80% druga jest drożna,lekarz nie chce przepchac tetnicy bo jest to zbyt ryzykowne.Mama bierze leki na rozszerzenie żył,i acard.Czy mimo brania tych leków mamie może grozić kolejny udar?

Trudno wypowiedzieć się Po udarze z prawi niedrożną tętnicą szyjną / 80%/ jest ryzyko dalszych zaburzeń krążenia mozgowego; Ważne też inne obciazenia, stan ogólny, tryb życia ! ;
Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną, z dokumentacją. Pozdrawiam