Czy możliwy jest naturalny poród u 37-latki?

Witam ,jestem w 7 tc lekarz ginekolog stwierdzil u mnie wypadajaca przednia scianke macicy (mialam pierwszy porod dosyc cieżki silami natury) Powiedzial ze nie widzi tego abym mogla rodzic naturalnie . W tej chwili jestem po za krajem i nie mam mozliwosci konsultacji z lekarzem Prosze powiedziec czy podczas rozwoju dalszej ciazy lub podczas porodu moze mi to wypadc czy moge jednak rodzic naturalnie czy dziecku nic przez to nie grozi oraz mi? Dziekuje

Lek. Michał Lenard

Wiele zależy od tego, jak bardzo zaawansowana jest ta nieprawidłowość. Na to pytanie niestety nie można odpowiedzieć Pani jednoznacznie. Powinna Pani pozostawać pod opieką ginekologa i stosować się do jego zaleceń. Pozdrawiam!