Czy możliwy jest tak szybki spadek hormonu?

Witam,
moja dziewczyna poroniła w 8 tygodniu. Jednak test ciążowy po 2 dniach od poronienia pokazywał tylko jedną kreskę. Czy jest możliwe, aby hormon HCG spadł tak szybko?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Strasznie się martwię.
Karol

Witam serdecznie,
w większości przypadków poziom HCG spada poniżej 5mIU/ml w ciągu 4-6 tygodni od zakończenia ciąży. Można to stwierdzić na podstawie badań z krwi. Najważniejsze aby stężenie HCG miało tendencję spadkową. Szybkość obniżania poziomu HCG zależy również od długości trwania ciąży.
Proponuję wykonanie badania z krwi.
Pozdrawiam