Czy można coś zrobić, aby włosy, które wypadły w trakcie leczenia białaczki, odrosły?

Mój przyjaciel (26 lat) zachorował 7 lat temu na białaczkę. Miał przeszczep szpiku i chemioterapię, ale jak na razie dobrze się czuje. Po chorobie wypadły mu włosy i czy można coś zrobić, aby odrosły i były takie jak kiedyś? Czy są jakieś leki bądź zabiegi, które by w tym pomogły?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wypadanie włosów związane jest z uszkodzeniem cebulek włosowych podczas chemioterapii. Włosy zwykle odrastają po zakończeniu leczenia. Jeżeli Pani przyjaciel boryka się z tym problemem już od siedmiu lat, myślę, że należy udać się o pomoc do specjalisty dermatologa.

Pozdrawiam serdecznie