Czy można dzielić tabletki Ketileptu?

Pytanie do Pani/Pana psychiatry: Czy tabletkę ketilept/kventiax braną na bezsenność można przełamywać na pół jeśli owa tabletka nie ma do tego narysowanej kreski?

Witam,

jeśli jest to kwetiapina o normalnym uwalnianiu (bez oznaczenia XR lub SR) taką tabletkę można spokojnie przełamywać na pół. Nie powinno się dzielić tabletek o przedłużonym i zmodyfikowanym uwalnianiu- gdyż to zaburza strukturę tabletki i wchłanianie leku

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl