Czy można łączyć te leki na serce?

Witam . Dostałam od nowej Pani kardiolog dodatkowy lek : Tertensif SR 1,5 mg, na stałe biorę równiez Co- PRESTARIUM INITIO 7mg 5mg , o czym powiedziałam , ale zapomniałam wspomnieĆ o tym,że zażywam równiez Concor - Cor 5 mg. ( mam niewielką niedomykalność zastawki aortalnej - wrodzona) Puls mam dość niski. Czy mogę łączyc te leki ?( może powinnam obniż Concor - Cor do 2,5 mg ) Moja kolejna wizyta za miesiąc. Mam 67 lat od 20 lat choruję na nadcisnienie . Pozdrawiam i dziekuję .

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w Pani przypadku konieczna jest jak najszybsza konsultacja z lekarzem kardiologiem, ponieważ wszystkie stosowane przez Panią leki wychodzą ze sobą w szkodliwe interakcje tj. Concor-cor, Tertensif SR oraz Co-Prestarium Initom - każdy z nich obniża ciśnienie i może to spowodować jego nadmierny spadek, który byłby niebezpieczny dla zdrowia, dodatkowo przyczyniają się one do wydalania jonów koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, mogą zmieniać stężenie cukru we krwi. O obniżeniu dawek lub odstawieniu niektórych z substancji musi zadecydować lekarz prowadzący, który zna Pani historię choroby.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/popularne-leki-bez-recepty-szkodliwe-dla-serca https://portal.abczdrowie.pl/popularne-leki-przeciwbolowe-a-ryzyko-problemow-z-sercem https://portal.abczdrowie.pl/pryzmujesz-te-leki-w-polaczeniu-z-grejpfrutem-moga-powaznie-zaszkodzic

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.