Czy można myć zęby pastą u rocznego dziecka?

Witam moj synek miesiąc temu skończył roczek ma już 4 ząbki i czy mozna juz myć mu ząbki pasta ? I w jaki sposób ponieważ on nie będzie wiedział i potrafił wypluwac tej pasty i się boje żeby nie połykal tego proszę o jakąś poradę w jaki sposób można myć takiemu małemu dziecku ząbki i jak nauczyć go żeby wypluwal pastę?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Na początku może Pani myć ząbki samą szczoteczką, przeznaczaną dla tak małych dzieci, aby synek przyzwyczaił się do mycia zębów. A po jakimś czasie dołączyć do tego pastę przeznaczoną oczywiście dla tak małych dzieci.