Czy można odstawić antybiotyki samowolnie bez konsultacji z lekarzem?

Witam. Dwa tygodnie temu skonczylam brac antybiotyki na zapalenie oskrzeli, bylam juz osluchowo czysta, ale pozostal kaszel. Po tych dwoch tyg poszlam znowu do lekarza i niby powiedziala ze sluszy jakies niewielkie zmiany w po prawej stronie. Dostalam klacid 500mg i erdomed. Po drugiej tabletce Klacidu nie spalam cala noc, bo nie moglam zasnac, do tego przyspieszone bicie serca. Wzielam jeszcze 3 tabletke i poszlam do lekarza znowu innego. Tetno mialam 120 na minute, skierowal mnie na ekg, wyszlo prawidlowo, nie bylo zadnych zaburzen i niedokrwienia tylko tachykardia. Lekarz kazal kategorycznie odstawic Klacid, wpisal w karte, ze nie moge go brac, nie dal innego, bo osluchowo nic nie slyszal, kazal tylko brac jeszcze erdomed. Ale ja mam pytanie czy mozna od tak odstawic antybiotyk nie zamoeniajac go na inny? Mysle, ze w tej sytuacji to faktycznie najlepsze.rozwiazanie, ale boje sie, ze jesli mialam jakies niewielkie zmiany osluchowe to choroba wroci.

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli są jakieś obecnie objawy wskazana jest ponowna wizyta u lekarza rodzinnego