Czy można pomylić zmiany metastatyczne ze stłuszczeniem wątroby?
Czy można pomylić zmiany metastatyczne ze stłuszczeniem wątroby? Czy to jaki jest rak można wywnioskować na podst. ewentualnych zmian meta na TK czy dopiero po otwarciu jamy brzusznej. Niestety nie można zrobić rezonansu-odłamki w ciele pacjenta. I jeszcze jedno czy te odłamki mogą dawać jakiś obraz zmian w TK ?

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Witam. Zmiany o charakterze meta dają różny obraz od stłuszczenia wątroby - ich pomylenie jest bardzo mało prawdopodobne. Na podstawie samego obrazu wątroby nie da się jednak wywnioskować gdzie znajduje się ognisko pierwotne nowotworu.