Czy można ponownie naprostować zęby?

Dzień dobry, siedem lat temu miałam zdjęty aparat ortodontyczny po 2 letnim leczeniu. Przez cały ten czas na górne żeby nosiłam retainer zdejmowany. Jednak w skutek tego że mialam problemy z siódemką i miesięczne leczenie zaprestałąm używać retainera. Zęby się nieco pokrzywiły (zwłacza jedynki )a retainer już nie pasuje. Czy jest sposób na naprostowanie i czy ponowne leczenie nie wpłynie niekorzystnie na korzenie zębowe?

Oczywiście można ponownie wyleczyć zgryz. Trzeba jednak najpierw stwierdzić dlaczego mamy do czynienia z wadą zgryzu. Na ogół jest ona spowodowana zaburzeniem równowagi mięśniowej i nerwowej- wadą postawy i asymetrią czaszkową. Co do możliwości resorpcji korzeni- trzeba przed leczeniem wykonać szereg badań laboratoryjnych i ewentualnie zalecić stosowną suplementację , a także zastosować delikatne siły - aparat samoligaturujący.