Czy można pozbyć się arytmii poprzez zmianę trybu życia, aktywność fizyczną i dietę?

byłem skierowany przez kardiologa do konsultacji celem ablacji. Moja arytmia jest miarowa, nieodczuwalna, odczuwalne jest szybkie męczenie. Arytmię mam ponad rok, i jak konsultant ją określił jest utrwalona. Konsultant zadał mi pytanie czy chcę zabiegu ablacji czy nie? a ja myślałem, że odpowiedź i decyzja będzie po stronie konsultanta. Mam pytania: 1. czy w moim przypadku ablacja jest konieczna 2. czy można pozbyć się arytmii przez zdecydowaną zmianę trybu życia, aktywność fizyczną i dietę.

Piotr Pilarski

Bez spotkania się z Panią nie można odpowiedzieć na pytania. Sugeruję wizytę u kardiologa.

Pozdrawiam.