Aktywność fizyczna 13-latka przy chorobie Osgooda-Schlattera

Mój 13 letni syn ponad rok temu mocno przytył . W zeszłym roku ortopeda stwierdził najpierw martwicę stopy, potem w związku z mocnymi bólami kolana stwierdzono chorobę osgooda-schlattera. Z tego powodu dostał zwolnienie z w-fu. Nie może obciążać nóg, w związku z czym proszę o poradę jaki rodzaj aktywności fizycznej mógłby stosować aby pozbyć się tłuszczu na brzuchu i wzmocnić ramiona (jest bardzo sztywny i mało wygimnastykowany). Myślę, że dobry będzie basen, a co poza tym?.

Witam serdecznie
Jak najbardziej polecam basen to jest jedyna aktywność fizyczna, która w przypadku choroby osgooda-schlattera, proponuję konsultacje z rehabilitantem, który pomoże dobrać odpowiedni zestaw ćw. na kończyny górne oraz mięśnie brzucha nie obciążając kończyn dolnych. Jeśli widzi Pani problemy z nadwagą proponuję również konsultacje z dietetykiem, który dobierze odpowiednią dietę do trybu życia Pani syny .
Pozdrawiam

Witam,
na początek najlepsze będą długie spacery i basen. Kiedy waga spadnie syn będzie mógł wybrać aktywność fizyczną którą lubi.
Warto skonsultować się z dietetykiem, odchudzanie wcale nie musi być bardzo bolesne, dobrze ułożony jadłospis to podstawa.