Aktywność fizyczna przy niedoczynności tarczycy

Niedawno dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy nieokreśloną. Mam 167 cm wzrostu i ważę 49 kg, więc nie mam nadwagi, ale chciała bym ćwiczyć aby mieć wysportowaną sylwetkę. Niestety lekarz zabronił mi obciążać klatkę piersiową oraz serce. W związku z tym jakie ćwiczenia mogę wykonywać lub jaki sport uprawiać w takim przypadku, jeżeli nie powinnam biegać oraz grać w gry zespołowe? Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Odpowiednio wyrównana niedoczynność tarczycy nie powinna być przeciwwskazaniem do uprawiania sportu. Niemniej jednak do czasu unormowania poziomu hormonów warto ograniczyć aktywność fizyczną. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.