Utrzymanie wagi przy rezygnacji z aktywności fizycznej

Wszędzie obecna jest nagonka na zdrowy styl życia.Duży nacisk nakladany jest na cwiczenia.Rok temu postanowilam wprowadzic w moje zycie aktywnosc fiz.Do dnia dzisiejszego cwicze(czasem 0.5h-45 min lub 1h cardio/3x tyg, a czasem 6x w tyg.)Niestety w ogole nie daje mi to energii,nie odczuwam radosci na mysl o bieganiu czy ćw w domu.Czuje przymus cwiczenia,zabiera mi to radosc zycia.Czy rezygnujac z dotychczasowej aktywnosci i tylko spacerujac uda mi sie utrzymac wage?Waze 46kg/158cm

Z całkowitej aktywności nie należy rezygnować, gdyż nie jest ona potrzebna tylko do utrzymania pożądanej wagi lecz dla utrzymania organizmu w zdrowiu. Radzę jednak zamienić ćwiczenia , które nie sprawiają pani przyjemności na inny rodzaj aktywności: rowerek, basen, taniec itp Można tez ćwiczyć w grupie przyjaciół i czerpać z tego radość. gdyby jednak pani chciała utrzymać odpowiednią wagę radze pomyśleć o odpowiednim planie żywieniowym, który pani w tym pomoże. warto skorzystać z rad specjalisty dietetyka

Dr Dorota RadwaĹska

46 kg przy wzroście 158 to lekka niedowaga. Ciężko mi ocenić czy przy rezygnacji z aktywności fizycznej utrzyma Pani taką masę ciała, ponieważ nie wiem jak wygląda Pani codzienna dieta. Proponowałabym wizytę u dietetyka, który oceni Pani jadłospis i doradzi jak się zdrowo odżywiać.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska