Odchudzanie przy silnych wahaniach wagi

Co zrobic jeśli chciałbym schudnąc a mam wahania wagi tzn. kiedy biegam i jestem w ciągłym ruchu moja waga spada ale gdy nie biegam i nie jestem w ciągłym ruchu moja waga bardzo gwałtownie się podnosi do góry z 60 do nawet 67 kg.Czy jest jakiś sposób żeby utrzymac w sobie te 60 kg już nie biegając później?

Witam Pana,

Od razu nasuwa się pytanie czy jedynie aktywność fizyczna wpływa u Pana na wahania wagi czy może również zmiana odżywiania. Czy nie obserwuje Pan zwiększonego apetytu i nie jada Pan o wiele więcej w dni bez treningu? 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę stanowi bowiem odpowiednia dieta zaś 30% aktywność fizyczna. Należałoby przyjrzeć się Pana diecie. Bardzo ważna jest regularność posiłków i odpowiedni wybór produktów, Należy nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych i połączyć je z aktywnością fizyczną - wcale nie koniecznie codzienną ale systematyczną.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk