Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta 1000 kalorii

Dzień dobry. Odradzam stosowania tabletek na odchudzanie, zwłaszcza tych pochodzących z niesprawdzonych źródeł bez specjalnych atestów. Proponuję zmianę nawyków żywieniowych. Zwiększenie aktywności fizycznej (fitness, bieganie, jazda rowerem,basen itp.kilka razy w tygodniu po 30-45 minut)+ odpowiednio dobrana dieta powinna pomóc. Jeśli chodzi o wskazówki żywieniowe, to zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Witam serdecznie,

Tabletki na odchudzanie najczęściej działają na zasadzie placebo a ich wchłanialność jest niewielka. Odradzam stosowanie tego rodzaju ,,wspomagaczy''. Wystarczy wprowadzić zdrową i prawidłowo zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną a osiągnie Pani swój cel i wymarzoną sylwetkę.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę(70%sukcesu), która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy