Jaką aktywność fizyczną wprowadzić przy 120 kg?

Witam. Mam 22 lata i ponad 120 kg wagi. Postanowiłam zmienić swoje życie i około miesiąca temu wprowadziłam zdrową dietę i ćwiczenia. Na jednym w forum przeczytałam, że przy mojej wadzę siłownia nie jest wskazana, a zastąpić je spacerami, dopiero przy zredukowaniu jakieś części tłuszczu powinnam rozpocząć siłownie. Chciałabym się dowiedzieć czy to prawda i jeśli tak kiedy mogę rozpocząć siłownie i jaką aktywność wprowadzić teraz.

Witam! Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej. Polecam zwiększyć aktywność fizyczną (spacery, pływanie- wysiłek który nie będzie obciążać stawów). Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska